| גלגולו של עיתון – בטאון "רחשי לב"

שתפו את הפוסט

גלגולו של עיתון - בטאון "רחשי לב"

יעל  דרור,  עורכת ראשית של עיתון 'רחשי לב', העיתון המודפס של העמותה לקידום סיעוד קרדיאלי וטיפולי נמרץ בישראל

העמותה לקידום סיעוד קרדיאלי וטיפול נמרץ בישראל הוקמה בשנת  1986 על ידי קבוצת אחיות פורצות דרך בתחומן, אשר פעלו באופן נמרץ לשיפור הסטנדרטים מקצועיים והעשייה הסיעודית והתאמתם להנחיות המקצועיות הבינלאומיות. אתגר הפצת הידע היה גדול ובין השנים  1989-2006 הוצאנו לאור עיתון  מקצועי שנתי בשם "רחשי לב".  בשנים אלו יצאו לאור 15 גיליונות שנתיים של העיתון.  נושאי המדורים היו: חידושים בעשייה בקרדיולוגיה ובטיפול נמרץ, היכרות עם יחידת טיפול נבחרת,  סיפורים אישיים וחוויות אשפוז של  מטופלים, תחת הכותרת: "מה שרואים מכאן לא רואים משם". בכל גיליון פורסם גם המאזן הכספי של העמותה ודיווח על פעילותה במשך השנה.

עריכת העיתון הייתה משימה משותפת של אחיות הפעילות בעמותה. מתוכן ראוי לציין את אלו  שנטלו חלק במשימה במשך שנים רבות וחלקן פעילות עד היום: אורית רוזנברג, עדנה כהן, נורית ברוך, נעמי פרקש, עפרה רענן, אסתר קמושביץ ומדלן ברוטין.

את המאמרים קיבלנו על דפי נייר בכתב יד, לעיתים לא ברור, שהועברו אלינו לרוב בדואר או בפקס.  עבודת העריכה העיתון הייתה כרוכה בשעות עבודה רבות: היינו פורסות על הרצפה את המאמר ומתחילות לתקן, כדי שיודפס נכון.  לאחר פענוח הכתב והבנת הכתבה, נערכנו לעריכת העיתון כולו בישיבות  ארוכות בבית הדפוס, שכללו עריכה סופית ובחירת האיורים והתמונות.

לאחר פרסום מספר גיליונות התקבל העיתון כעיתון מן המניין בספריות אקדמיות ואף קוטלג בספרייה הלאומית בירושלים.  עד היום ניתן להשתמש בו כמקור מוסמך.

לקראת הוצאה לאור של כל גיליון הייתי מחכה לקבל את החוברת המודפסת בציפייה גדולה. עם קבלת " תוצר המוגמר" התמלאתי פעם מחדש בהתרגשות ובאושר על עשייה ברוכה ומשמעותית. במשך שנים אלו נחשפתי פעמים רבות לכוחה של המילה המודפסת, בד בבד עם לימוד רזי הדפוס, שהיו חדשים לי לגמרי.

תודה רבה ללבנה יעקובסון, שממשיכה את דרכנו בעיתון הדיגיטאלי עדכון נמרץ.  יישר כוח לך ולכל העוסקים במלאכה!

תודה על פנייתך
נצור איתך קשר בהקדם

דילוג לתוכן