על הקשר בין חדשנות בפרקטיקה בטיפול נמרץ לבין ניידות

שתפו את הפוסט

Do we need to innovate in critical care practice?

על הקשר בין חדשנות בפרקטיקה בטיפול נמרץ לבין ניידות

Lluis Blanch , Ramon Maspons, and Gloria Palomar. Blanch et al. Critical Care 2013, file:///C:/Users/User/Downloads/cc12769.pdf

עבודה קלינית וחקירה מתמשכת שיפרו את התוצאות עבור מטופלים קשים לאורך זמן. בימינו, יש ביקוש מתמשך לחדשנות ולפרויקטים מחקריים שיובילו למצוינות ויהוו הזדמנויות חדשות לקלינאים לשפר את הטיפול ולספק תמריצים שיוחזרו למטופל, למוסדות ולחברה.

מעל 60 שנות עבודה קלינית ומחקר ברפואת טיפול נמרץ שיפרו את ההישרדות בחולים קשים. השיפור נובע מטיפול טוב יותר במחלות, באיברי מטרה, ובבעיות כמו אלח דם. גורמים נוספים לשיפור הם גישות אינטרדיסציפלינריות, גילוי מוקדם ומידע אינטגרטיבי

משילוב מערכות. אנשי טיפול נמרץ עובדים עם טכנולוגיות מתקדמות, אך אלו מוגבלות בשל אילוצים פיננסיים, כך שהעלות/תועלת של כל טכנולוגיה בטיפול נמרץ מנותחת בפירוט.

עם זאת, מחקרים הניבו תוצאות מעורבות. למרות ההתקדמות הבולטת, ניסויים קליניים גדולים ויקרים הניבו תוצאות מאכזבות. לפיכך עלינו לכוון מחדש ולנצל את הידע שלנו כדי לקדם חדשנות ומחקרים המאפשרים יישום מהיר יותר בפרקטיקה הקלינית. לימודי חדשנות יכולים להוביל להטבה במצבם של אנשי מקצוע, אירגונים והחברה בכלל.

הזדמנויות לחדשנות בטיפולי נמרץ קיימות בשפע. טיפול קריטי מותאם אישית למטופל הם המפתח לחדשנות. זהו אלמנט מכריע לאנשי המקצוע ולמטופלים וחדשנות תמשיך להתקיים כל עוד יש ביקוש. עבודה בין-תחומית עם דיסציפלינות רפואיות או לא-רפואיות אחרות יכולה להניע חדשנות. תוכניות לשיפור ניידות המטופלים המונשמים יהיו בלתי אפשריות בלי שיתוף פעולה הדוק של פיזיותרפיסטים, אחיות וכל התעשייה הקשורה לכך. כמו כן, עיצוב ויישום תוכניות שיקום נוירו-קוגניטיביות למניעת תופעות ארוכות טווח דורשות שיתוף פעולה עם אינפורמטיקה, מהנדסים ונוירופסיכולוגים. כמויות אדירות של נתונים מאוחסנות ברשומות אלקטרוניות עבור כל מטופל. ניצול נתונים אלה עשוי להוביל להטבה במצב עבור המטופלים והמטפלים. אינטגרציה בין מערכות המידע יכולה לשפר את קבלת ההחלטות.

טיפול נמרץ הוא בין המקומות הראשונים בבית החולים בהם ניתן לשלב טכנולוגיות חדשות המספקות הזדמנויות לשיתוף פעולה עם תעשיית הבריאות בפיתוח מוצרים חדשים  וזאת באמצעות שיתוף בידע ובתפוקות סופיות. הידע הגדול נמצא בזירה הקלינית ולכן צוותי טיפול נמרץ חייבים להיות יותר מאשר המשתמש הסופי. במקום לראות את טיפול נמרץ כמקור לניקוז שיעור גדול של משאבים, יש לראות את המחלקות הללו כהזדמנויות עבור צמיחה כלכלית לטווח ארוך. חדשנות במוסדות ציבוריים חייבת לספק תמריצים כלכליים שבסופו של דבר יחזרו אל החולה, האירגון והחברה ויובילו, בהיבטים רבים, לטיפול טוב יותר. צוותי טיפול נמרץ עומדים בפני עידן חדש-ישן בו יש להחליף פרדיגמות במודלים עסקיים חדשים; השביל הזה מלא באי ודאויות, אבל הוא מאוד מרגש.

תודה על פנייתך
נצור איתך קשר בהקדם

דילוג לתוכן