| בית חולים שערי צדק ירושלים

שתפו את הפוסט

זרקור על היחידה לטיפול נמרץ כללי  
בית חולים שערי צדק ירושלים

מנהלי היחידה:

מנהלת היחידה: דר' פיליפ לוין
אחות אחראית יחידה: גב' חיה ברויאר
סגנית אחות אחראית יחידה: גב' מיטל שני

היעדים שלנו:

מתן שירות רפואי וסיעודי ברמה מקצועית גבוהה תוך הפגנת חמלה ושמירה על כבוד האדם. העמידה ביעדים תיעשה באמצעות הכשרת הצוות הרפואי והסיעודי לאורך כל זמן עבודתם ביחידה: השתלמויות מקצועיות, ימי עיון ועדכון מקצועי שוטף

שירותי המחלקה:

היחידה לטיפול נמרץ כללי מונה 13 מיטות אשפוז וממוקמת בבניין המרכזי בקומה שמינית. היחידה מטפלת בכ-750 מטופלים מדי שנה ומשרתת מגוון רחב של חולים. ביחידה מאושפזים מטופלים שמצבם הבריאותי מחייב השגחה וטיפול רפואי וסיעודי מיוחד, לאחר פגיעה בתפקוד של מערכות חיוניות שונות בגוף (לב, נשימה, כליות). האשפוז ביחידה מאפשר לתת תמיכה במערכות הגוף הכושלות עד לשיפור או התייצבות בתפקודן. החולים מתקבלים מחדר המיון, ממחלקות האשפוז השונות, מחדר ניתוח, או מבתי חולים אחרים.

בין הבעיות מהן סובלים המאושפזים במחלקה:

זיהומים קשים המלווים בקריסת מערכות.
אי ספיקה נשימתית חריפה- חולים הנזקקים לתמיכה נשימתית מורכבת וניטור פולשני ובכלל זה חולים הנזקקים לחיבור ל"מכונת לב ריאה" ( ECMO ).
אי ספיקה כלייתית חריפה.
פגיעות טראומה שונות.
חולים לאחר ניתוחים שונים.
נשים סביב לידה הנזקקות לטיפול נמרץ (רעלת הריון, סיבוכים מיילדותיים).
הרעלות.
מצבים רפואיים אחרים הדורשים השגחה קפדנית.

במחלקה מתקיימת פעילות ייחודית וענפה הכוללת שימוש בציוד מתקדם ובטכנולוגיות חדשניות, ביניהם מנשמים מתקדמים, מוניטורים עם אפשרויות ניטור רחבות, מכשירי דימות ייעודיים ליחידה בלבד, מיטות דינמיות המונעות פצעי לחץ ועוד.

בשל אופי הפגיעות, פועל במחלקה צוות רב-תחומי הכולל פנימאים, כירורגים, מרדימים וצוות אחיות מיומן שמבצע את החלק הארי מהטיפול היומיומי. לאחיות הכשרה מקצועית מקיפה ורגישות יוצאת דופן לצרכי המטופלים.

צוות המחלקה מעורב בעבודתן של מחלקות רבות בבית החולים על ידי מתן ייעוצים, ביצוע הערכות של חולים קריטיים וסיוע בפרוצדורות פולשניות מגוונות.

הפעילות הלימודית וההדרכתית במחלקה כוללת הדרכת סטודנטים לרפואה מהאוניברסיטה העברית, הדרכת סטודנטים לסיעוד באימון המתקדם מבתי חולים שונים (שע"צ, מכון טל, מכון לב, קפלן, אוניברסיטת אריאל) ובקורס על בסיסי בהתמחויות שונות (מהדסה, קפלן, תה"ש, ביילינסון).

מיומנויות הצוות:

צוות הרופאים הקבוע כולל 4 רופאים בכירים ו3 מתמחים.

הצוות הסיעודי צעיר ודינמי.

הצוות כולל 46 אחיות שמועסקות במשרות שונות. מתוכן: 44 אחיות מוסמכות בעלות תואר ראשון אקדמאי, 9 אחיות בעלות תואר שני, אחות בעלת דוקטורט במיקרוביולוגיה, 35 אחיות בוגרות קורס על- בסיסי בטיפול נמרץ כללי, 14 מדריכים קליניים 13 אחיות שסיימו הכשרה לטיפול באקמו, כוחות עזר בנות שירות לאומי.

במה אנחנו מיוחדים?

הצמיחה המהירה של בית החולים משפיעה כמובן גם על היחידה. ב-6 השנים האחרונות גדלה היחידה מ--6 ל-13 מיטות אשפוז. נפתחה המחלקה הנוירוכירורגית ונוספו מיטות נוירוכירורגיות , כאשר צוות היחידה היה שותף בהכשרת הצוות הייעודי ליחידת טיפול נמרץ נוירוכירורגי.היחידה עברה שיפוץ כללי והצוות היה חלק אינטגרלי מהתכנון, החשיבה והבנייה של היחידה החדשה, על מנת שהמבנה החדש יכלול את כל הצרכים של יחידת טיפול נמרץ מודרנית על כל הפונקציות שלה, שהחשוב בהם הוא מניעת זיהומים.

צוות היחידה שהיה שותף בבנייה אף מזמין צוותים מבתי חולים שנמצאים בתהליכי בניה על מנת לסייע להם בייעוץ ובהכוונה.

הצוות הרב מקצועי כולל: עובדת סוציאלית, פיזיותרפיסטית, דיאטנית קלינית.

פרוייקטים מתוכננים עבור השנה הקרובה:

הגדלת היחידה ל-14 מיטות.
המשך הכשרת הצוות הסיעודי (בעיקר אחיות חדשות).
מדדי איכות פנימיים של מניעת CLABSI, היגיינת ידיים, מניעת אישפוזים חוזרים ביחידה.

תודה על פנייתך
נצור איתך קשר בהקדם

דילוג לתוכן