| דבר העורכת

שתפו את הפוסט

| דבר יו"ר גברת עפרה רענן

שלום לכולכם

העיתון הדיגיטלי יוצא לאור בפעם השלישית .

לבנה יעקובסון עורכת העיתון  מפנה את תשומת ליבנו בכל פעם לנושא משמעותי אחר ,שרלבנטי לעשיה ביחידות לטיפול נמרץ .

הפעם , בין שאר נושאי העיתון אנחנו רוצים לספר את ההיסטוריה  העמותה. העמותה לקידום סיעוד קרדיאלי וטיפול נמרץ בישראל היא הראשונה מבין העמותות שקמה והראשונה שהוציאה עיתון מקצועי – העיתון נקרא "רחשי לב"
כגשר בין היום לאז ...בין העיתון הדיגיטלי לבין העיתון שיצא בשנת 2000 אנחנו מביאים דברים בשם אומרם.

עפרה רענן יור העמותה
עדנה כהן גזברית העמותה

| דבר העורכת

שלום לכל הקוראים הנאמנים שלנו.

מתרגשת לערוך את הגיליון השלישי של עיתון העמותה לסיעוד קרדיאלי וטיפול נמרץ. העיתון יעסוק בנושאים נבחרים בטיפול נמרץ לב ויאפשר הצצה לצוות הפועל גם ביחידות טיפול נמרץ האחרות.

לעיתים עולה השאלה האם נכונה החלוקה ליחידות טיפול נמרץ והאם לא נכון לאגד את כל היחידות יחדיו תחת ניהול רפואי של רופאי טיפול נמרץ עם התמחויות מגוונות. רעיון זה עלה במוחי במשך תפקידי כאחות אחראית. נחשפתי מספר פעמים להסתכלות עניינית של נותני הטיפול, על פי נתיב ההתמחות שלהם ופחות על פי ה'תמונה' כולה. זוהי הסתכלות חסרה, המשפיעה רבות על הטיפול הניתן.

יחידות טיפול נמרץ גדולות המאוגדות פיזית בבניין אשפוז אחד, מאפשרות בתפיסתן לתת טיפול כוללני למטופל הקריטי. יחד עם זאת, על הצוותים הסיעודיים הפועלים בתחום התמחותם, מוטלת המשימה לאתר נושאי ליבה משותפים בין המחלקות המגוונות לטיפול נמרץ, לבצע תכניות למידה משותפות ותרגול מיומנויות טיפול במטרה לחדד ולשמור על רמות הטיפול הקריטיות הנדרשות לטיפול במטופל אינטנסיבי.

תודה ענקית לכל העוסקים במלאכה, הכתבים המצוינים שהתגייסו לכתיבת הכתבות, העמותה המקצועית שלנו בראשה גב' עפרה רענן, אשר אתגרים חדשים תמיד מעניינים אותה ולבסוף לגזברית העמותה שלנו, עדנה כהן, אשר מאפשרת לכל זה להתממש.

בברכה
לבנה יעקובסון 

תודה על פנייתך
נצור איתך קשר בהקדם

דילוג לתוכן