חוויות קורונה: סוניה שטרנגר

מאת: סוניה שטרנגר

ביה"ח: הדסה עין כרם

מחלקה: טיפול נמרץ כללי

אילו תחושות ומחשבות עלו בך במשמרת האחרונה, או במשמרת אחרת משמעותית הזכורה לך?

אז איך זה לעבוד בטיפול נמרץ קורונה?
אם נתעלם רגע מהחולה, מהידע הרפואי, ומהקושי הנפשי- זה כמו חדר בריחה מטורף!
רק שזה לא שעה, אלא פרק זמן לא ברור עד שמונה ולפעמים 12 שעות.
נכנסים בלי שעון וטלפון. עם מיגון שמגביל מאוד את הראייה, שמיעה, ריח ותנועה שלך. נכנסים למקום עם המון ציפצופים וקולות רקע שונים ומשונים שאתם לא מכירים (אספו ציוד מכל הבית חולים, מגוון על הפעלתו וציפצופיו), צריך לזהות את מקור הציפצוף, להפעיל את המכשיר שלא ראיתם עד עכשיו עם תרופה שנכתבה בכתב יד של רופא (פיענוח צפנים-כן) וכל זה תוך זמן מוגבל כדי לא לסכן את החולה. בנוסף מסתובבים סביבך אנשים שאין לך מושג מי הם ומה תפקידם ולקבל מהם רמזים (מנקה, רופא, כח עזר, אחיות שפגשתם עכשיו לראשונה או שעובדים איתכם כבר שנים ופשוט לא מזהים) ואז כשכבר הצלחתם לפענח וביצעתם את המשימה אתם מנסה לצאת מהחדר- כאן החדר בריחה לא נגמר.
צריך קוד כדי לצאת לחדר הבא, בו צריך לפי הוראות מדוקדקות להוריד ציוד מגן, תוך נגיעה רק במקומות ספציפים בציוד מגן (כדי לא להדביק את עצמכם), ואז לעבור לחדר הבא דרך דלת ללא ידית שנראי אז איך זה לעבוד בטיפול נמרץ קורונה?
אם נתעלם רגע מהחולה, מהידע הרפואי, ומהקושי הנפשי- זה כמו חדר בריחה מטורף!
רק שזה לא שעה, אלא פרק זמן לא ברור עד שמונה ולפעמים 12 שעות.
נכנסים בלי שעון וטלפון. עם מיגון שמגביל מאוד את הראייה, שמיעה, ריח ותנועה שלך. נכנס למקום עם המון ציפצופים וקולות רקע שונים ומשונים שאתם לא מכירים (אספו ציוד מכל הבית חולים, מגוון על הפעלתו וציפצופיו), צריך לזהות את מקור הציפצוף, להפעיל את המכשיר שלא ראית עד עכשיו עם תרופה שנכתבה בכתב יד של רופא (פיענוח צפנים-כן) וכל זה תוך זמן מוגבל כדי לא לסכן את החולה. בנוסף מסתובבים סביבך אנשים שאין לך מושג מי הם ומה תפקידם ולקבל מהם רמזים (מנקה, רופא, כח עזר, אחיות שעובדים איתך כבר שנים ופשוט לא מזהים) ואז כשכבר הצלחת לפענח וביצעת את המשימה אתה מנסה לצאת מהחדר- כאן החדר בריחה לא נגמר.
צריך קוד כדי לצאת לחדר הבא, בו צריך לפי הוראות מדוקדקות להוריד ציוד מגן, תוך נגיעה רק במקומות ספציפים בציוד מגן (כדי לא להדביק את עצמך), ואז לעבור לחדר הבא דרך דלת ללא ידית שנראית כחלק מהקיר ואם הצלחת למצוא אותה לפתוח אותה עם הרגל. לצאת לחדר הבא- בו עליך להחליף בגדים, ואז לעבור במסדרון נטוש למצוא את הדלת הנכונה בין מספר דלתות עם קוד ולצאת!!!!
רק שהפרס פה, לעומת חדר בריחה רגיל, הוא הרבה יותר מוחשי- אתם זוכים ללכת לשירותים ולשתות משהו!!!!

מה נותן לך משמעות? מה מוביל אותך? מה מחזק אותך?

המשפחה ובמיוחד הבעל מאוד מחזק ותומך וכן התחושת שליחות שמלווה את התפקיד

תודה על פנייתך
נצור איתך קשר בהקדם

דילוג לתוכן