שתפו את הפוסט

משתתפים: עפרה, עדנה, ג'ולי, פרידה, שלי, ירדנה, פנינה, סיהאם, יהודית, מלי, אלכס, אלכס, בטי, לבנה, דנה ,מדליין, אלינוי, נעמה, ויטלי, גנדי, נעמי, נטלי, חיה. ניקול, תמי

 

נושאים שנדונו"

 1. הניסיון מקורס טיפול נמרץ הראה שאין אחידות בנושא של הזנה בזמן גמילה מהנשמה ואקסטובציה. בבתי חולים קימת שונות. ישנן כאלו שמפסיקים את ההזנה וישנם שלא מתחילים צום. 
  יש צורך לבדוק בספרות את יש צורך בכלל בצום, האם יש קשר לאספירציות וגם מה מומלץ לעשות סביב האקסטובציה.
  סקר ספרות בנושא- אלכס ישלח מאמרים

 

 1. הנגשת המידע לציבור- נערכה פגישה עם עורכי האתר והוחלט לקחת נושא אחד להתמקד בו, על מנת לתווך בין הידע לפרקטיקה. המידע נעצר אצל האחיות האחראיות ולא מופץ לכלל האחיות לכן חשוב למצוא דרכי שיווק יעילות. בחינת הפיכת האתר לאפליקציה

 

 1. יש 7 נושאים בהם מתמקד מנהל הסיעוד במשרד הבריאות והקים ועדות לכתיבת הנחיות בנושא. אלכס יציג לקבוצה את הנושאים הקשורים לעמותה. 

 

 1. נושאים אפשריים לניירות עמדה:
  הזנה סביב אקסטובציה
  הגבלה פיסית (קשירות) בטיפול נמרץ- ניתן לעשות one day prevalence study. יבוצע פיילוט בבי"ח לגליל והממצאים יוצגו לקבוצה ע"י ויטלי.
  קיים קשר הדוק בין הגבלה פיסית לפרוטוקול סדציה ולשהות המשפחה ביחידה. 

ניתן לערוך סקירת ספרות, לבנות מדד פסיכומטרי, סקירת מצב לאומית, התערבות, ומדידה לאחר מספר שנים.

 

 1. סימפוזיום בהכשרה תרבותית של ה- effcna ייערך באמסטרדם בספטמבר. 

 

 1. מזל טוב ליהודית ונעמי להולדת הנכדים

 

 1. כנס בינלאומי בטיפול נמרץ יתקיים ב- 11-12.6 יש להעביר תקצירים. מי שמרצה או יושב ראש לא משלם, ניתן להרשם ללא תשלום. חשוב להפיץ את פרטי הכנס ביחידות עם הסבסוד של העמתה.
  כל אחות שתשתתף בכנס תקבל כוס ותיק עם לוגו העמותה וכתובת האתר.

 

 1. ברברה תגיע ביוני בשבועיים שסביב הכנס. מתנדבים שרוצים לארח את ברברה ביחידות יכולים לפנות לג'ולי.
  ירדנה- בשבוע של ה-17.6
  מדליין- סופשבוע 15-16.6 וב- 17.6 בסורוקה
  חיה- יום אחד בשערי צדק
  נעמי- יכולה לאסוף משדה התעופה
  מלי, נעמה ופנינה- יארגנו ימים עם החטיבה

 

 1. פרויקט choosing wisely בו משתתפת העמותה מתקדם ונבנו היגדים לשיפור איכות הטיפול ומניעת טיפול יתר בטיפול נמרץ. ההיגדים יפורסמו באתר של הר"י והפרויקט ימשיך לשלבים הבאים בהובלת עפרה, שלי, לבנה ודנה.

 

 1. הובלת פרויקט ACCIS ע"י גנדי מתקדם ומולאו 10,000 שאלונים ב- -24 יחידות טיפול נמרץ. השאלון של הרופאים נגיש לסיעוד ולהיפך. העמותה חתמה על הסכם להשתתפות בפרויקט. כל הכבוד לגנדי ומלי ושאר החברים שעזרו לקדם את הנושא. לאחר עיבוד הנתונים נגבש שאלות להמשך המדידה. 

 

 1. נסיעות לחו"ל- עפרה ועדנה פנו לאנשי מקצוע ובנו הנחיות לגבי מימון נסיעות לחו"ל. פעם בשנתיים העמותה מקציבה 6000 ש"ח לנסיעה לחו"ל. ניתן לגם לחלק את הסכום. הכנס המועדף למימון הוא הכנס של טיפול נמרץ כללי והכנס של effcna. הכללים יפורסמו באתר העמותה.

 

 1. כנס בטיפול נמרץ הבא של העמותה יתקיים בביה"ח פוריה ב- 9.10.18, יו"ר הכינוס היא תמי קזולה.  יאורגנו הסעות למקום הכנס. גו'לי תשלח זימון לכולם. 

 

 1. כנס לב האשה 5-7.7.18 יתקיים במלון גליליון. העמותה תממן מימון מלא לחברי ה- EBN אבל לא לבן זוג. עדנה תעביר מידע על הקורס. 

 

 1. כנס טיפול נמרץ כללי של איגוד רופאי טיפול נמרץ יתקיים ב- 28-29.6.18

 

 1. כנס נוירוכירורגיה יתקיים ב- 16-18.5.18 במלון גליליון (הכנס הסיעודי הוא ב- 17.5.18)

 

 1. הופץ קול קורא לכנס של ה- EFFCNA בסלובניה. גו'לי תפיץ את הקול הקורא לכולם. נא להעביר תקצירים לג'ולי ולחשוב על נושא לסימפוזיום (אולי advanced monitoring). 
 2. במידה ורוצים לפתוח קורס טיפול נמרץ מתקדם וקורס פליאטיבי בשנה באה  יש לבדוק התכנות בבתי חולים שונים דרך בתי הספר לסיעוד ולהתחיל לבנות את הקורס כולל הגשה לגמול השתלמות. 
  ניתן לפתוח קורס טיפול נמרץ מתקדם בשערי צדק אחרי החגים ופליאטיבי בשיבא (בינואר פברואר, ביום שני כל שבוע שני) בכל קורס צריכים להשתתף 35 סטודנטים- נא להפיץ ביחידות.

 

 1. בהדסה, בילינסון ושערי צדק מתחילים להטמיע את הכלי להערכת דיליריום. ניתן לעשות גם בנושא זה one day prevalence study. שלי מעוניינת להכשיר צוותים בשימוש בכלי.

 

 1. נושא הקרוב של העיתון: קרדיולוגיה. כל נושא עניין, כתבה ומחקר מעניין אפשר לשלוח ללבנה.

 

 1. דו"ח תקבולים ותשלומים לשנת 2017 הוצג בקבוצה. התקציב אושר בהצבעה ע"י חברי הקבוצה.

 

פגישה הבאה: 1.6.18

 

רשמה: דנה ארד

הירשמו לניוזלטר שלנו

קבלו עדכונים ותהיו מעודכני ם לפני כולם

פרסומים נוספים:

פרוטוקול EBN 17.5.24

בתאריך ה- 17.5.24 התקיים מפגש מקוון של קבוצת EBN משתתפים בישיבה: ג'ולי, לבנה, אורלי, שלי, אלכס, עדנה, ילנה, דנה, מור, אלינוי, דסי, אירית, מיכאל, חיה,

תודה על פנייתך
נצור איתך קשר בהקדם

דילוג לתוכן