עבר

הווה

עתיד

העמותה לקידום סיעוד קרדיאלי וטיפול נמרץ בישראל

עבר

הווה

עתיד

העמותה לקידום סיעוד קרדיאלי וטיפול נמרץ בישראל

גיליון 8 עבר הווה עתיד

שתפו את הפוסט

העמותה לקידום הסיעוד הקרדיאלי וטיפולי נמרץ בישראל עם הפנים קדימה – דבר היו״רית והגזברית הנכנסות – לבנה יעקובסון יו״ר ואורלי קולפק גזברית עם מה שטומן בחובו העתיד.

מגפת הקורונה העולמית הדגישה את הצורך באנשי צוות מיומנים ומוכשרים בטיפול נמרץ. הצוות הרפואי והסיעודי עבד ימים כלילות לטובת המטופלים ובני משפחותיהם והם נחשבים לצוות המקצועי ביותר לטיפול האקוטי במגפה. ניכר כי לא די בהכשרה מתקדמת בתחום ואלו המיומנויות, הניסיון והאימון המקדים, שמהווים יתרון משמעותי עבור הצוות במתן טיפול.

חזון העמותה לקידום סיעוד קרדיאלי וטיפול נמרץ בישראל מדגיש את חשיבות החינוך לידע  והכשרת צוותים רציפה. בנוסף, אנו מחויבים להמשיך לחקור, לפעול וליישם את חזון העמותה ע"י קידום מחקרים, הצבת סטנדרטים מבוססי ראיות ובניית קורסי ידע להשתלמות מתקדמת. בסיום הגל הרביעי ניתן לקבוע, כי שיתוף ידע באמצעות כנסים וירטואליים ופרונטליים לכלל אחיות היחידות, כמו גם ערוץ תקשורת רציף 24/7 בין האחיות האחראיות של היחידות, מגדילים את עוצמת הסיעוד ומשפיעים באופן ישיר על איכות הטיפול.

תכנון לעתיד של העמותה לקידום סיעוד קרדיאלי וטיפול נמרץ בישראל חייב להכיל את רוח החזון במספר מישורים על מנת להשיג את מטרות העמותה:

  1. כתיבת סטנדרטים והנחיות מבוססי ראיות
  2. מחקר ופרסום סטנדרטים
  3. הדרכה ופיתוח
  4. כנסים מרחוק ולימודים מתמשכים לאורך השנה
  5. הכרת כלל המחלקות הפועלות בעמותה ושיתוף מידע
  6. למידה מניסיון עמיתים
  7. שיתוף עם איגודי רופאים – קרדיולוגיה, טיפול נמרץ, חברה לאקמו ונוירוכירורגיה
  8. פעילות וחברות בעמותות טיפול נמרץ אירופאיות ובינלאומיות.

הועד המנהל של העמותה וחברי ה- EBN (Evidence Based Nursing Practice) מורכב מאחיות ואחים בוגרי קורס טיפול נמרץ משולב, מתנדבים, מנהלים, מרצים באוניברסיטאות ואנשי שטח, הנפגשים באופן קבוע  פעם בחודש לתכנון מחקרים ופעולות נוספות. הדיונים מתקיימים בצורה קולחת סביב העלאת רעיונות, על מנת לקדם את המטרות הקרובות והעתידיות.

מה טומן לנו העתיד בתחום טיפול נמרץ ועתיד העמותה?

מגפת הקורונה הביאה לדרישה גוברת לצוות סיעודי מוכשר בטיפול נמרץ, ומדיניות מינהל הסיעוד מקדמת ומעלה את מספר ההכשרות. תחום הידע בטיפול נמרץ מתקדם מאד, מתעדכן במהירות ומצריך עדכוני ידע רציפים. הטכנולוגיה חדשנית ומכאן נובעת פעילות העמותה המתמקדת בפיתוח מקצועי תמידי. ידע הנמצא בקרב חברי העמותה לא נעלם מעינם של מקבלי ההחלטות במשרד הבריאות וצוות מקצועי מוזמן לוועדות  מקצועיות בתחום סיעוד טיפול נמרץ.

למימון הפעילות המקצועית, שמונעת כולה בידי מתנדבים, אנו זקוקים לעידוד להרשמה לעמותה. ההרשמה היא זכות מקצועית של כל אחות העובדת בטיפול נמרץ והתשלום עבורה מועבר מבתי החולים (תקש"יר 25.132). ההרשמה מתבצעת דרך נציגים בכל בתי החולים בארץ, כך שאם אתם עדיין לא רשומים אנא עשו זאת עוד היום!

בסופו של יום, משמעותה המקצועית של העמותה נבנית דרך פעילות המתנדבים, אנשי טיפול נמרץ שכמהים לעשות יותר, למצוא משמעות גדולה יותר, מתוך הבנה כי בכוחם להשפיע ולשנות את פני הסיעוד בטיפולי נמרץ בארץ.

מאחלים המשך עשייה פורייה לכולנו!

תודה על פנייתך
נצור איתך קשר בהקדם

דילוג לתוכן